РЕЗОЛЮЦІЯ Всеукраїнської науково-практичної конференції на тему: «Християнство в глобалізованому світі: український контекст» (Дніпро, 4 квітня 2017 р.)

17799365_1819067468417185_4244737049777852802_nУчасники конференції констатували, що:
— Роль християнства у глобалізованому світі залишається унікальною. Створення Європейського Союзу ми розглядаємо як пілотний проект нового світоустрою, в основі якого лежать саме християнські цінності, на яких і побудована «європейська цивілізація».
— Намагання окремих держав внести свої корективи у розбудову світового співтовариства не завжди конструктивні. Спроби шантажу (насильством, війнами чи тероризмом) та намагання надати будь-якому конфлікту релігійний чи національний присмак повинні негайно засуджуватися світовим співтовариством.
— Причиною деструктивної поведінки окремих суб´єктів світової політики є непокарані злочини, відсутність розкаяння за них та поліваріативність у витрактуванні злочинних діянь.
— Сучасним світом керує ідеологія глобалізму, локомотивами якої є не лише величезні економічні потенціали провідних країн світу, але й релігії.
— Потенціал релігійних інституцій, їх колосальний досвід у врегулюванні конфліктних ситуацій використовується світовим співтовариством не достатньо і не ефективно.
З метою підвищення ефективності світової безпеки, протидії війнам та тероризму, учасники конференції пропонують міжнародним інституціям обговорити та прийняти як концепцію

«Платформу мирного співіснування людства»:

1. Перед Богом та Законом всі люди рівні.
2. Жодна релігія не може вирішувати свої питання за рахунок іншої.
3. Використання релігійних почуттів для розпалювання агресії, виправдання загарбницьких війн чи тероризму, є злочином проти Бога, людини та світу загалом.
4. Кожна людина має право на отримання достовірної інформації про історію свого, або будь-якого іншого народу чи держави.
5. Фальшування історії є злочином. Сфальшована історія нищить народи, держави, міжнародну безпеку, розпалює війни. Відповідальність за свідоме фальшування історії необхідно внести до норм міжнародного права.
6. Усі багатовікові міжнародні конфлікти чи образи повинні бути взаємопрощені. Винні у них понесуть заслужену кару на Божому суді.
7. Злочини проти людяності, людства та миру у Новітній історії людства не мають терміну давності. Вони підлягають обов`язковому засудженню світовим співтовариством і покаранню. Ті особи, проти яких були здійснені такі злочини, або їхні нащадки, разом з усім світом повинні побачити плоди покаяння. Інакше людству загрожує самознищення – духовне або фізичне.
8. Чужого горя не буває. Світове співтовариство повинно об`єднатись проти насильства, розпалювачів воєн чи тероризму.
9. Нинішня система світової безпеки не готова до гібридних та проксі-воєн. Для прикриття агресії використовуються в т.ч. й міжнародні світові установи безпеки – передусім РБ ООН та ОБСЄ. Тому нинішня концепція забезпечення мирного співжиття народів та держав потребує перегляду.
10. Релігії мають багатотисячолітній досвід впливу на суспільну свідомість. Оскільки нинішні ідеологи воєн чи тероризму намагаються надати своїм діям релігійного обґрунтування, назріла нагальна необхідність адаптації релігійних доктрин до сучасних світових викликів. Це може стати ефективним чинником вдосконалення системи світової безпеки.

Комментирование запрещено