Звернення Екзарха Донецького, Єпископа УГКЦ

Слава Ісусу Христу!

Вельмишановні  учасники конференції!

В моїй особі, представляю вірних і священиків нашого екзархату, які розумом і серцем солідарні з Вами і підтримують Вас у цій дуже важливій конференції – пам’яті загиблих вірмен в Османській імперії в часі Геноциду в 1915р.  В часі різанини  в долині Єфрата в ущелині  Кемах, розстрілу, гонінь і примусового переселення загинуло більше як півтора мільйона вірмен, а ця цифра буде пізніше тільки збільшуватись. Ці події, які принесли таке велике горе, важко витерти з історичної пам’яті  вірменського народу.

Що таке геноцид?

9 грудня 1948 року ГА ООН одноголосно прийняла «Конвенцію про попередження злочину геноциду і покарання за нього»,  яка набула чинності з 12 січня 1951 р.

Стаття II подає визначення геноциду: «Дії, здійснювані з наміром знищити повністю або частково будь-яку національну, расову або релігійну групу як таку».

У Верховній Раді України, зареєстровано проект постанови Верховної Ради, яким пропонується визнати геноцидом загибель та переселення вірменів в Османській імперії 1915 року.

В проекті постанови зазначено “Визнати масові знищення вірмен
у 1915-1922 роках в Османській імперії  геноцидом вірменського народу. Днем пам’яті жертв геноциду вірменського народу встановити 24 квітня”

 

Для чого ми проводимо дні пам’яті таких подій?

Голодомор в Україні і знищення селян як класу в часі Голодомору українців 1932—1933 років, де загинуло від семи до одинадцяти мільйонів людей, також можемо назвати геноцидом. Переслідування за релігійні і політичні переконання в часі жовтневої революції і сталінських репресій, жертвами яких став цвіт нації, а також велике число невинних рядових громадян,  а також новітні переслідування 60-тих років в СРСР, вказують на те, що якщо ми забудемо подібні події і будемо мовчати, то все може знову повторитися.

Теперішні події, які тісно пов’язані з жорстоким тероризмом представниками «Ісламської  держави Іраку і Леванта», де сотні людей вбиті тільки за те, що вони визнають християнську релігію, вказує на те, що світ мало що змінився. Тому світова спільнота, всі релігійні організації, які трактують вартість людського життя як дару божого, в тому числі і прогресивні представники ісламської релігії, повинні  тісно стати пліч об пліч, щоб захистити оцей крихкий мир у світі.
Як трактувати події в Україні в теперішній час?
Мільйон біженців,  які залишили свої домівки, і обжиті місця. Сотні вбитих і покалічених людей на Луганщині і Донбасі. Хто за це буде давати відповідь і то на міжнародному світовому рівні?
Або ми залишимось сліпими і мовчазними на все це, тоді катастрофа в майбутньому неминуча, або ми спільними зусиллями будемо активно протидіяти, щоб не допустити цих фатальних наслідків. Ніхто не повинен залишатись байдужим до цього.
Але в першу чергу ми повинні провести паралель з теперішніми і минулими подіями і зробити відповідні висновки.
Амбіції поодиноких людей при владі, які хочуть свою державу зробити державою світового масштабу, хоча це маніакальні і  утопічні плани, але вони можуть покласти на вівтар, як закланих агнців, життя тисячі ні в чому не повинних людей, і тих людей, які повірять цим утопічним, підсилених пропагандою засобами масової інформації ідеям.
Історія повинна людство чогось навчати.
Тому й проводяться такі конференції, щоб частіше дзвонити у дзвони і розбудити наше сумління, а також сумління світової спільноти.
Для віруючих людей різних віровизнань, завжди найсильнішим засобом протидії цим руйнівним наслідкам буде молитва. Не забуваймо про це.
Немає упосліджених націй і народів, всі ми діти Божі і планета Земля,- це  наш спільний тимчасовий дім. Хай мир, любов і злагода запанує в ньому!

Всемогутній Боже, в Тройці Святій єдиний, просвіти розум всіх тих, хто хоче через численні жертви інших народів,  вчинити якесь псевдо добро, окремій нації.
Вислухай нас Боже і помилуй. Амінь

Благословення Господнє на Вас

+ Степан (Меньок)
Екзарх Донецький, УГКЦ

7 квітня 2015р.Б.

Комментирование запрещено